Silnik o mocy 50KM, napęd 4×4, zsynchronizowana skrzynia biegów, wydajna pompa hydrauliczna, klimatyzowana i ogrzewana kabina z płaską podłogą, radioodtwarzacz czy możliwość zainstalowania dużej ilości dodatków.

To tylko krótki opis wielozadaniowych ciągników marki Lovol M504 jakie zostały przekazane 21 kwietnia przez Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Michała Mulawę oraz Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Pawła Szumerę, kierownikom Rejonów Dróg Wojewódzkich. 10 sztuk tych ciągników, które zostały dostarczone przez firmę AgroFurdyna, kosztowało ponad 1 milion złotych.

Chcemy by Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie był nowoczesną jednostką dlatego też inwestujemy w  sprzęt. Przez ostatnie dwa lata wydaliśmy na to ponad 4 miliony złotych. Cieszymy się, że te zakupione ciągniki trafią do wszystkich Rejonów Dróg Wojewódzkich. Zależy nam na zrównoważonym rozwoju całego Województwa, dlatego tak ważne jest to by między innymi taki sprzęt jak ten był w każdej części Lubelszczyzny. Ciągle szukamy nowych środków, dzięki którym będziemy mogli doposażyć w potrzebne narzędzia Rejony Dróg Wojewódzkich oraz Obwody Drogowemówił Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa

Są to nowoczesne ciągniki, spełniające oczekiwania wszystkich użytkowników. Ich zmodernizowana skrzynia biegów, nowoczesny design, solidna i trwała konstrukcja, nowe oblicze reflektorów, funkcjonalność, doskonała widoczność sprawiają, że praca na tych ciągnikach będzie samą przyjemnością.

Bardzo dziękuję Zarządowi Województwa Lubelskiego za wsparcie, nie tylko finansowe, dzięki któremu Zarząd Dróg Wojewódzkich staje się nowoczesną, dobrze wyposażoną jednostką. Dziękuję także firmie AgroFurdyna, która mimo tego, że miała czas do końca czerwca, już teraz dostarczyła nam te wielozadaniowe ciągniki. Jak widzicie Państwo, jest na nich umieszczony napis Służba Drogowa. I już od jutra zaczną one pełnić służbę na drogach wojewódzkich, którymi administrujemy. Dzięki tym 10 ciągnikom, które zostaną umieszczone w naszych Rejonach Dróg będziemy mogli o wiele szybciej reagować gdy zajdzie taka potrzeba. Mogą służyć one, po podłączeniu odpowiedniego wyposażenia, jako pług i solarka w zimie, mogą kosić trawę, odchwaszczać pasy drogowe czy sprzątać chodniki, ścieżki rowerowe i nasze drogi wojewódzkie – tak o zakupionym sprzęcie mówił Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera.

Te wielozadaniowe ciągniki będą pełniły swoją służbę w Rejonach Dróg Wojewódzkich w Białej Podlaskiej, Chełmie, Lublinie, Parczewie, Puławach, Hrubieszowie, Włodawie i w Zamościu.

Jako radny Sejmiku Województwa Lubelskiego bardzo dziękuję panu dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich, panu marszałkowi Jarosławowi Stawiarskiemu i Panu Wicemarszałkowi Michałowi Mulawie za to, że widzą jakie są potrzeby by drogi wojewódzkie były w jak najlepszym stanie. Chcemy by Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie był nowoczesną jednostką z jak najlepszym sprzętem dlatego te wszystkie zakupy, które zostały wykonane
w ciągu ostatnich dwóch lat mają pełne poparcie Sejmiku Województwa –
mówił radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Pan Ryszard Szczygieł.